• Röntgen Deneyi


    Binalardaki dayanıklılık ve kalite sorunları ilişkin çalışma sayesinde, beton kalitesinden, kullanılan demirin çapına kadar her türlü teknik analizi bünyemizdeki ileri teknoloji cihazlarla yapabilmekteyiz.

    Yapı elemanı üzerinde x ve y yönünde tarama yaparak taşıyıcı sistemde bulunan donatıların detaylı olarak çap ve aralıklarını tespit ettikten sonra yapının donatı durumuyla ilgili yazılı ve görüntülü rapor oluşturulur.

    Bu şekilde, kullanılan malzemeleri, malzemelerin durumlarını tespit edebiliyoruz. Ayrıca küçük ve büyük sarsıntılarda yapının ne şekilde tepki vereceğini belirleyebiliyoruz.

    Türkiyedeki bir çok binanın zemin yapısı ve yapılış tarihi itibariyle ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz.

    İnsanların binalarının ya da binalarının kurulduğu zeminlerin ne kadar güvenli olduğunu bilme hakkı var. Biz bu hakkı kendilerine sunmuş oluyoruz. Bu açıdan binanın zemininden başlayıp, temel tipinden itibaren, yapının tüm taşıyıcı elemanlarını da dikkate alarak, tümüyle bu parametreleri bünyemizde bulunan röntgen cihazı ile rahat bir şekilde ölçme şansımız var.